Haberler

  • Haberler: 25.12.2023
  • Sayı: 831

AHMET ÇALIK ANISINA DÜZENLENEN “SPOR” KONULU ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI SONUÇLANDI

Spor dünyasının sevilen futbolcusu Ahmet Çalık'ın 2022 yılı Ocak ayında aramızdan ayrılışının ardından düzenlenen anma etkinliği kapsamında gerçekleştirilen "Spor" konulu ulusal fotoğraf yarışması sonuçlandı.

Sille Sanat Sarayı tarafından düzenlenen yarışma, 112 katılımcının 402 fotoğrafıyla büyük ilgi gördü. Yarışmanın seçici kurulunda Erol Doğaner, Erkan Tarhan ve Reha Bilir gibi alanında uzman isimler yer aldı.

Ödül töreni ve sergi açılışı, 2024 yılı Ocak ayı içerisinde Sille Sanat Sarayı'nda gerçekleştirilecek. 

Ahmet Çalık'ın anısına düzenlenen etkinlik, sporun ve sanatın buluşmasını simgeleyerek unutulmaz anların paylaşıldığı bir platform olmayı hedefliyor.

 

 

JÜRİ ÜYELERİ

Erkan TARHAN – Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdür Yardımcısı

Erol DOĞANER – EFIAP, Hon.SSS

Reha BİLİR – Hon.SSS, HonEFIAP

 

ÖDÜLLER

SİLLE SANAT SARAYI ALTIN MADALYA

YÜKSEL AÇIKGÖZ – KONYA

Esnek

SİLLE SANAT SARAYI GÜMÜŞ MADALYA

ARİF MİLETLİ - ANTALYA

Sukay

SİLLE SANAT SARAYI BRONZ MADALYA

FATMA SALT – ADANA

Yakamoz

AHMET ÇALIK ÖZEL ÖDÜLÜ

FATİH COŞKUN ERTAŞ - ERZURUM

Buz Tırmanışı

 

SİLLE SANAT SARAYI MANSİYON

HASAN İÇEL - SAKARYA

Esnek

SİLLE SANAT SARAYI MANSİYON

ÖMER ŞAHİN - İSTANBUL

 

SİLLE SANAT SARAYI MANSİYON

BÜLENT PİRİNÇCİ - KONYA

Çalık

SİLLE SANAT SARAYI MANSİYON

ABDURRAHMAN KURT - ANKARA

SİLLE SANAT SARAYI MANSİYON

SEVGİ GÖKAY -

Myway

SİLLE SANAT SARAYI MANSİYON

HASAN İÇEL - SAKARYA

Açık Su Yüzme Yarışları

 

 

SERGİLEMELER

BİLAL ESKİOĞLU – DİYARBAKIR

EROL ÖZER – DİYARBAKIR

Demirkazık

EROL ÖZER – DİYARBAKIR

Alpinizm

EROL ÖZER – DİYARBAKIR

İzler ve Gölgeler

EROL ÖZER – DİYARBAKIR

Zirveye Doğru

HÜSEYİN CAN – SAKARYA

Taraftar

LÂLE ÇAKTI – İSTANBUL

Kayak

MEHMET ULUYURT – İSTANBUL

MEHMET ULUYURT – İSTANBUL

MUSTAFA TOR – ADANA

Yukarıda

NECMETTİN KARACA – VAN

Kırgız Kokboru Sporu

NURLAN TAHIRLI – AYDIN

Vykrik

RÜVEYDE DEMED GÜRELLİ – BALIKESİR

Atlı Okçuluk

SAKİNE AYYILDIZ – ÇANAKKALE

Artistik Buz Pateni

SALİH KUŞ – BURSA

Güreş Vakti

SALİM ŞİMŞEK – MUĞLA

Tenis

ÖZGEN BEŞLİ - KARS

Cirit

YEKTA COŞKUNSU – BALIKESİR

Show Time

 

KSEL AÇIKGÖZ – KONYA

Boks

YÜKSEL AÇIKGÖZ - KONYA

Karate