KONYA İL KÜLTÜR MÜDÜRLÜĞÜ 9. ULUSLARARASI FOTOĞRAF YARIŞMASI SONUÇLANDI

KONYA İL KÜLTÜR MÜDÜRLÜĞÜ 9. ULUSLARARASI FOTOĞRAF YARIŞMASI SONUÇLANDI.

RESULTS OF 9th INTERNATIONAL PHOTOGRAPHY CONTEST OF KONYA CULTURE & TOURISM DIRECTORATE

 Konya İl Kültür Müdürlüğünün düzenlediği, konusu “Dünya İnançları” ve “Bacalar” olan “9. Uluslararası Fotoğraf Yarışması” jürisi olarak, 19 Eylül 2015 tarihinde saat 09:00’da Konya İl Kültür Müdürlüğü toplantı salonunda toplanarak değerlendirme yapıldı.

 "Dünya İnançları" kategorisinde 177 yarışmacının 647 fotoğrafı, "Bacalar" kategorisinde 81 yarışmacının 266 fotoğrafı değerlendirildi.

Her iki kategori için aşağıda sonuçlar elde edildi.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Photograhy contest with subjects "Religions In The World" and " Chimneys" organised by Konya Culture and Tourism Directorate judging is done on 19th of September.

 177 authors participated with 647 photographs to "Religions In The World" section. 81 authors participated with 266 photographs to "Chimneys" section.

 Results for both sections;

Dünya İnançları / Religions In The World

Ödüller / Awards                         Adı Soyadı / Name Surname    Fotoğraf Adı / Title                 Ülke /Country                       

FIAP 

Altın Madalya / Gold Medal:          Tomasz Okoniewski                     Prayer At The End Of The Day Polonya / Poland

Gümüş Madalya / Silver Medal:    Mehmet Çakır                              NAZARLIK                                Türkiye / Turkey

Bronz Madalya/ Bronze Medal :   Vincent Liew                                 Devotion                                   Singapur / Singapur

Mansiyon / Mention -1:                  Soerjo Winarto                            Study Koran                              Endonezya / Indonesia

Mansiyon / Mention -2:                  Fevzi Dintaş                                Lines                                         Tayland / Thailand

Mansiyon / Mention -3:                  Mustafa Evirgen                         Semaya Doğru                          Kıbrıs / Cyprus

Mansiyon / Mention -4:                  Yüksel Açıkgöz                           Simetri                                       Türkiye / Turkey

Mansiyon / Mention -5:                  Erdal Türkoğlu                           Vav                                             Türkiye / Turkey

Mansiyon / Mention -6:                  Feyyaz Çetinel                      Holi Kadınlar                               Türkiye / Turkey

UPI

Altın Madalya / Gold Medal       :    Yüksel Açıkgöz                          DUA                                            Türkiye / Turkey

Gümüş Madalya / Silver Medal :    Noor Ahmed Gelal                    NAG_2495                                  Bangladeş / Bengladesh

Bronz Madalya / Bronze Medal:    Derviş Özcan                            HUZUR                                       Türkiye / Turkey

Mansiyon-1:                                  Soerjo Winarto                       Hindu Temple                             Endonezya / Indonesia

Mansiyon-2:                                  Fevzi Dintaş                               Meditation                                  Tayland / Thailand

Mansiyon-3:                                  SHEIKH RAIHAN AHMED        MECCA                                      Bangladeş / Bengladesh

Mansiyon-4:                                  PRANAB GHOSH                      Masjid Istiqlal                              Hindistan / India

Mansiyon-5:                                  Tayfun Keçecioğlu                     Woman                                       Türkiye / Turkey

Mansiyon-6:                                  Arif Miletli                                   Mor Yakup                                  Türkiye / Turkey

SİLLE SANAT SARAYI / SİLLE ART GALLERY

Altın Madalya:                               Hendro Hioe                          Holy Buddha                               Endonezya / Indonesia

Gümüş Madalya:                           Nguyen Vu Phuoc                 Praying For                                 Vietnam / Viet Nam

Bronz Madalya:                             Noor Ahmed Gelal                NAG_1179                                  Bangladeş / Bengladesh

Mansiyon / Mention -1:                 K. Gunawan Tedjapawitra         The Prayers                                Endonezya / Indonesia

Mansiyon / Mention -2:                 ABIR DAS                                  RITUAL                                      Hindistan / India

Mansiyon / Mention -3:                 SNEHASISH DAS                      Prayer                                        Hindistan / India

Mansiyon / Mention -4:                 Vincent Liew                               Light in the Dark                        Singapur / Singapur

Mansiyon / Mention -5:                 SUDIP ROYCHOUDHURY        Dondi                                         Hindistan / India

Mansiyon / Mention -6:                 Neşe Arı                                     Oku                                            Türkiye / Turkey

UFSD ÖZEL ÖDÜLÜ / UFSD SPECIAL AWARD:    

                                       Mustafa Zengin                           Hüzünlü Bakış                           Türkiye / Turkey

UFSD MANSİYON / UFSD MENTIONS

Mansiyon / Mention -1:                 Ahmed Alathali                            I’m Muslim                                 Umman / Oman

Mansiyon / Mention -2:                 Haitham Al Farsi                         Girl In The Middle                      Umman / Oman

Mansiyon / Mention -3:                 SUBHAS DUTTA                        Chhat_Puja                               Hindistan / India

Mansiyon / Mention -4:                 SUDIP ROYCHOUDHURY         Chhat Festival                          Hindistan / India

Mansiyon / Mention -5:                 Mehmet Uluyurt                            DUA                                        Türkiye / Turkey

Mansiyon / Mention -6:                 Oğuz İpçi                                      Ziyaret                                      Türkiye / Turkey

KONYA İL KÜLTÜR ve TURŞZM MÜDÜRLÜĞÜ ÖZEL ÖDÜLÜ / KONYA CULTURE & TURISM DIRECTORE SPECIAL AWARD 

                                                          Yasemin Atasoy                           Semazen2                                 Türkiye / Turkey

TFSF ÖZEL ÖDÜLÜ / PAFT SPECIAL AWARD:               

                                                           K. Gunawan Tedjapawitra          Couple Prayers                         Endonazya / Indonesia

                                                                 SERGİLEMER

1-      Soerjo Winarto                                Big Candles                                        Endonezya /Indonesia

2-     Kristianto Gunawan Tedjapawitra    PrayingTime                                       Endonezya /Indonesia

3-      Tijen Erol                                         Mosque                                              Kıbrıs /Cyprus

4-     Tanveer Hassan Rohan                   Kartik Vrata Puja 3                             Bangladeş / Bengladesh

5-     ABIR DAS                                        PILGRIMS                                          Hindistan / India

6-     ABIR DAS                                        RITUAL 2                                           Hindistan / India

7-     Nguyen Vu Phuoc                            Notre Dame Cathedral in Sai Gon     Vietnam / Viet Nam

8-     Joao Taborda                                  The Light                                            Portekiz / Portugal

9-     Zehra Çöplü                                    Mevlevi                                                Türkiye / Turkey

10-  Mehmet Aslan                                  Hu                                                       Türkiye / Turkey

11-  Mehmet Aslan                                  Zekeriyya Camii                                  Türkiye / Turkey

12-  Yusuf Ziya Çakır                              Jesus                                                   Türkiye / Turkey

13-  Veli Aydoğdu                                    Nothingness                                        Türkiye / Turkey

14-  Nuray Aparı                                     Napar                                                  Türkiye / Turkey

15-  Orhan Kartal                                    Kuran Kursu Talebeleri                       Türkiye / Turkey

16-  Tuna Akçay                                      Halihuzurda                                        Türkiye / Turkey

17-  Ahmet Çetintaş                                Dervishes                                            Türkiye / Turkey

18-  Feridun Kısmet                                MEVLANA-4                                       Türkiye / Turkey

19-  Abdullah Apan                                 SECDE                                               Türkiye / Turkey

20-  Sercan Coşkun Kulak                      Aramak                                               Türkiye / Turkey

 

BACALAR / CHIMNEYS

Ödüller /Awards   Adı Soyadı  / NameSurname   Fotoğraf Adı / Title               Ülke / Country                            

FIAP

Altın Madalya:      CHINMOY  BISWAS                   Brick Field Workers                HİNDİSTAN / INDIA

Gümüş Madalya: Yüksel Açikgöz                            BACA -2                                  TÜRKİYE / TURKEY

Bronz Madalya:   MAHFUZUL HASAN RANA       Mother Earth                           BANGLADEŞ / BENGLADESH

Mansiyon-1:       Antigoni Metaxaki                         Santorini Chimney                   YUNANİSTAN / GREECE

Mansiyon-2:       Erdal Türkoglu                             Baca                                        TÜRKİYE / Turkey

Mansiyon-3:       Veli Aydogdu                               Triangle                                    TÜRKİYE / Turkey

Mansiyon-4:       ISMAIL IKIZ                                Sapanca                                   TÜRKİYE / Turkey

Mansiyon-5:       İhsan Korkut                                Dogalgaz Çevrim Santrali        TÜRKİYE / Turkey

Mansiyon-6:       Derya Yazar                                prbdy3                                     TÜRKİYE / Turkey

UPI

Altın Madalya:      MAHFUZUL HASAN RANA      Pollution                                   BANGLADEŞ / BENGLADESH

Gümüş Madalya:   Ali Güven                                  Factory                                    TÜRKİYE / Turkey

Bronz Madalya:     Mehmet ÇAKIR                        Hayat Bu                                 TÜRKİYE / Turkey        

Mansiyon-1:         CHINMOY  BISWAS                 DEPENDABLE HAND             HİNDİSTAN / INDIA

Mansiyon-2:         Mark Charteris                          Power Station Chimneys         AVUSTRALYA / AUSTRALIA

Mansiyon-3:         Yavuz Yaman                            Bacalar                                    TÜRKİYE / Turkey

Mansiyon-4:         Oguz IPÇI                                 Safranbolu’dan                         TÜRKİYE / Turkey

Mansiyon-5:         Oguz IPÇI                                  Bacacı                                     TÜRKİYE / Turkey

Mansiyon-6:         Güner Kaya                               Harran                                     TÜRKİYE / Turkey

SSS

Altın Madalya:       Emre Bostanoglu                      Halkalar                                   TÜRKİYE / Turkey

Gümüş Madalya:   Firat KIZTANRI                        Tarihi Bir Hamam Bacası        TÜRKİYE / Turkey

Bronz Madalya:     Özlem Gün Bingöl                     Gündoğarken                          TÜRKİYE / Turkey

Mansiyon-1:         Tomasz Okoniewski                    In The Land Of Chimneys      POLONYA / Poland

Mansiyon-2:         Mustafa Bülent Pirinçci               Baca                                       TÜRKİYE / Turkey

Mansiyon-3:         Emre Bostanoglu                       Harran Evi                              TÜRKİYE / Turkey

Mansiyon-4:         Oguz IPÇI                                  Ferramuz                                TÜRKİYE / Turkey

Mansiyon-5:         Özlem Gün Bingöl                      Leylek Evi                                TÜRKİYE / Turkey

Mansiyon-6:         Derya Yazar                               prbdy1                                    TÜRKİYE / Turkey

UFSD Özel Ödülü / UFSD Special Award:

                            CHINMOY  BISWAS                Brick Field Workers - 2           HİNDİSTAN / INDIA

UFSD

Mansiyon-1:         HASAN DURUCAN                   Aşkın Rengi                            TÜRKİYE / Turkey   

Mansiyon-2:         R.SIIR DÜRÜST                        LUBECKS                              TÜRKİYE / Turkey

Mansiyon-3:         Mark Charteris                           Navajo Cloud Maker               AVUSTRALYA / AUSTRALIA

Mansiyon-4:         Veli Aydogdu                              Frigya                                     TÜRKİYE / Turkey

Mansiyon-5:         MEHMET ULUYURT                 Baca Ustası                            TÜRKİYE / Turkey

Mansiyon-6:         ISMAIL IKIZ                               Tezat                                       TÜRKİYE / Turkey

Konya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Özel Ödülü / Konya Culture and Tourısm Directorate Special Award

                             PRIYANKAR DATTAGUPTA    Men At Work                           HİNDİSTAN / INDIA

 

FIAP En İyi Fotoğrafcı ödülü: Yüksel AÇIKGÖZ - TÜRKİYE / TURKEY

                                            SERGİLEMER

ADI SOYADI / NAME SURNAME           FOTOĞRAF İSMİ / TITLE                ÜLKE / COUNTRY

01    Tomasz Okoniewski                          Master and Commander chimneys   Polonya / Poland

02    Tomasz Okoniewski                          Ruler Chimneys                                Polonya  Poland

03    Mahfuzul Hasan Rana                      Brick Klin                                           Bangladeş / Bengladesh

04    Costas Symiakakis                            811_4                                               Yunanistan / Greece

05    Lâle Çaktı                                         İstanbul                                             Türkiye / Turkey

06    Yüksel Açıkgöz                                 BACA - 3                                           Türkiye / Turkey

07    Şiir Dürüst                                        GARIBALDI                                       Türkiye / Turkey

08    Mark Charteris                                 Queen Mary Funnel                          Avustralya / Australia

09    Mark Charteris                                 Navajo power                                    Avustralya / Australia

10    Erdal Türkoğlu                                 Baca                                                  Türkiye / Turkey

11    İsmail İkiz                                         Bacalar                                              Türkiye / Turkey

12    Istvan Kerekes                                 Azomures                                          Macaristan / Hungary

13    Ahmet Tarımcı                                 AHMET TARIMCI3                           Türkiye / Turkey

14    Aytül Akbaş                                      Baca_2                                              Türkiye / Turkey

15    Aytül Akbaş                                      Baca_4                                              Türkiye / Turkey

16    Ahmet Çetintaş                                Karadeniz                                          Türkiye / Turkey

17    Hatice Karakan                                Süleymaniye                                      Türkiye / Turkey

18    Derya Yazar                                    prbdy4                                               Türkiye / Turkey

19    Arif Miletli                                         Duman Altı                                        Türkiye / Turkey

20    Arif Miletli                                         Kar Altında                                        Türkiye / Turkey